Odzyskiwanie i Backup danych

#

Kroki mające na celu odzyskanie usuniętych plików w systemie Windows:

  • 24 lipca 2020
  • 0

Download Disk Drill for Windows. Ten bezpłatny, nieusunięty program pozwala odzyskać do 500MB danych i wykonać nieograniczoną liczbę skanów i podglądów potencjalnie odzyskiwalnych plików.

Jeśli możesz pobrać, a następnie uruchomić aplikację z innej partycji dyskowej niż ta, którą będziesz odzyskiwał, będzie ona dodatkowo chronić Twoje dane przed nadpisaniem.

Zainstaluj i uruchom aplikację. Podaj swoje hasło, jeśli pojawi się monit, aplikacja potrzebuje dostępu na poziomie systemu, aby wykonać swoje zadanie odzyskiwania usuniętych plików.

Wybierz dysk lub partycję, na której znajdowały się usunięte pliki.

Kliknąć przycisk "Odzyskaj". Otrzymasz listę plików, które mogą być odzyskane przez aplikację. Możesz sortować, filtrować i podglądać pliki, które mogą być odzyskane.

Wybierz pliki, które chcesz przywrócić. Ważne jest, aby wybrać nową lokalizację, w której będą przechowywane pliki. Nie należy używać ich oryginalnej lokalizacji, ponieważ może to doprowadzić do uszkodzenia plików podczas przywracania.

Kliknij "Recover", a Disk Drill przywróci usunięte pliki. Przejdź do nowej lokalizacji i sprawdź, czy pliki są w pełni odzyskane i użyteczne przez dowolną aplikację, która ich potrzebuje.


To wszystko, co jest potrzebne, aby użyć Disk Drill do przywrócenia usuniętych plików. Za pomocą tej metody aplikacja wykonuje szybkie skanowanie, aby jak najszybciej zwrócić wyniki. Nie daj się zwieść prostocie tego rozwiązania odzyskiwania danych. Istnieje kilka zaawansowanych funkcji dostępnych w tej bezpłatnej, nieusuniętej aplikacji.
Zaawansowane funkcje Disk Drill dla Windows
Opcje wielokrotnego skanowania Zarządzanie sesją
Disk Drill oferuje użytkownikowi możliwość wstrzymania, zatrzymania i wznowienia sesji skanowania w dowolnym momencie. Zarządzanie sesjami jest łatwe dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika. Podczas monitorowania skanowania można go zatrzymać natychmiast po znalezieniu interesującego nas pliku i natychmiast przystąpić do faktycznego odzyskiwania danych. Jest to lepsze rozwiązanie niż czekanie na zakończenie skanowania. Możesz wstrzymać skanowanie i wznowić je w późniejszym czasie. Należy zawsze pamiętać, aby dążyć do minimalnego lub żadnego użycia dysku na dysku docelowym, aż do zakończenia odzyskiwania.

W wielu przypadkach szybkie skanowanie Disk Drill będzie wystarczające do odzyskania usuniętych plików. Pliki, które zostały usunięte dalej w przeszłości, mogą potrzebować mocy Deep Scan. Głębokie skanowanie Disk Drill's Deep Scan będzie przechodzić przez dysk w zależności od sektora i posiada wiedzę na temat ponad 350 różnych formatów plików. Dzięki temu aplikacja może zrekonstruować wiele plików z fragmentów, które zlokalizuje podczas skanowania. Uruchomienie funkcji Deep Scan może być czasochłonne w zależności od rozmiaru dysku twardego.

Recovery Vault Data ProtectionIn Oprócz doskonałych możliwości odzyskiwania danych, Disk Drill oferuje ochronę danych, która gwarantuje pobranie programu przed wystąpieniem scenariusza utraty danych. Recovery Vault działa jako rozszerzenie kosza Windows Recycle Bin i przechowuje metadane dotyczące wszystkich plików usuniętych z systemu, dzięki czemu można je natychmiast odzyskać za pośrednictwem Vault. Ta dodatkowa ochrona nie ma żadnych ograniczeń w jego użytkowaniu i jest dostępna po bezpłatnym pobraniu programu Disk Drill.

W jaki sposób możliwe jest odzyskanie skasowanych plików?
Chociaż możemy po prostu wskazać na wyniki korzystania z tego nieusuniętego programu i nazwać go magią, istnieje podstawowy powód, który pozwala Disk Drill odzyskać usunięte pliki. Może on być nawet używany do odzyskiwania usuniętych plików, które zostały opróżnione z kosza. Zobaczmy, jak to zrobić.

W sposób podobny do większości nowoczesnych systemów operacyjnych, Windows nie usuwa trwale fizycznie plików z dysku twardego, gdy są one logicznie usunięte. System operacyjny oznacza miejsce poprzednio zajmowane przez usunięty plik jako dostępne do ponownego użycia. Do czasu pełnego wykorzystania tego miejsca i zastąpienia go innym plikiem można odzyskać oryginalny usunięty plik.

Z tego powodu należy zminimalizować zużycie dysku tak szybko, jak to możliwe, gdy tylko zauważy się utratę danych. Dzięki temu będziesz miał największe szanse na odzyskanie plików bez ich nadpisywania w międzyczasie. W zależności od poziomu wykorzystania dysku, fragmenty plików wystarczające do umożliwienia Disk Drill do wprowadzenia w życie odzyskiwania może pozostać przez znaczną ilość czasu.

Komentarze (0)