Odzyskiwanie i Backup danych

#

10 Najlepszych darmowe oprogramowań do odzyskiwania danych dla systemu Windows

  • 5 sierpnia 2020
  • 0

Wszechobecność dzisiejszych inteligentnych urządzeń spowodowała, że wielu z nas jest bezsprzecznie otoczonych mnóstwem danych. Wraz z napływem danych przetwarzanych każdego dnia, pojawia się niebezpieczeństwo ich utraty poprzez nieumyślne usunięcie niezbędnych dokumentów lub innych plików.

Na szczęście, dla ofiar tych niefortunnych, wstrząsających scenariuszy istnieje kilka najlepszych narzędzi odzyskiwania danych, które można wykorzystać do bezpiecznego odzyskiwania danych.

tutaj nie ma 100% gwarancji, że usunięte pliki będą mogły być odzyskane, ale te darmowe narzędzia dadzą Ci najlepszą możliwą szansę.
Dla każdej z najlepszych aplikacji do odzyskiwania danych, podkreśliliśmy cechy, zalety i wady. Daj nam znać, który jest Twój ulubiony najlepszy program do odzyskiwania plików!

1. Odzyskiwanie danych z wiertarek dyskowych

Disk Drill jest niewątpliwie znakomitym oprogramowaniem do odzyskiwania danych z dysków twardych, które zajmuje wysokie miejsce w branży informatycznej. Aplikacja ta, opracowana przez CleverFiles, jest unikalnie dostosowana do skanowania zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych urządzeń pamięci masowej, od lokalnego dysku twardego po przenośne dyski USB i karty SD.

Cechy, które sprawiają, że Wiertarka z Dyskiem jest na szczycie listy są:

Przyjazny dla użytkownika

Dla początkujących użytkowników, praca, pobieranie i instalacja Disk Drill to spacer po parku. Zarówno testerzy, jak i specjaliści twierdzą, że Disk Drill jest łatwym w instalacji, przyjaznym dla użytkownika i intuicyjnym oprogramowaniem, które jest nasycone kreatorami i narzędziami graficznymi umożliwiającymi pomyślny proces odzyskiwania danych.

Doskonałe wyniki odzysku

Jeśli chodzi o rzeczywiste statystyki odzyskiwania danych, Disk Drill jest niezrównany. Odzyskując utracone dokumenty z utraconej partycji lub sformatowanego dysku, program Disk Drill osiągnął optymalny współczynnik odzyskiwania na poziomie 95%, co jest imponujące, ponieważ jest to 4% powyżej średniej.

Ponadto, Disk Drill działa wyjątkowo dobrze, jeśli chodzi o odzyskiwanie obrazów, średnio w 99%. Potwierdza to wyższość Disk Drill jako najlepszego oprogramowania do odzyskiwania danych.

Disk Drill jest oparty na różnych algorytmach odzyskiwania danych, które są skierowane do wielu systemów plików, na przykład APFS, HFS+, FAT32, EXT i NTFS.

Ochrona danych osobowych

Dwie główne cechy, które sprawiają, że Disk Drill króluje jako doskonałe oprogramowanie do odzyskiwania danych, to dodatkowe narzędzia zapobiegające utracie danych.

Disk Drill dodaje warstwę do kosza oznaczoną jako Recovery Vault, aby bezpiecznie przechowywać odniesienie do kopii zapasowej wszystkich usuniętych plików i nośników. Program Disk Drill przechowuje kopię każdego odzyskanego pliku, korzystając z unikalnej funkcji znanej jako Gwarantowane odzyskiwanie.

Dodatkowe funkcje

Disk Drill jest ulubionym narzędziem wśród cyfrowych ekspertów kryminalistycznych, ponieważ oprogramowanie jest wyposażone w funkcje, które pozwalają użytkownikom na generowanie binarnych plików obrazu danych, umożliwiając im wyizolowanie manipulowania danymi w obrębie klonu, chroniąc oryginalny pojemnik do przechowywania danych.

Wsparcie

Dodatkowo, Disk Drill oferuje szerokie wsparcie techniczne dostępne poprzez ich stronę internetową.

Wersja darmowa:

Oprogramowanie Disk Drill Recovery, dostępne w kilku wydaniach, jest przeznaczone dla użytkowników na wielu poziomach. Najpopularniejszy jest dostępny bezpłatnie pakiet Basic, dostosowany do osobistego użytku. Pakiet Basic umożliwia użytkownikom podgląd plików, które można odzyskać, jak również odzyskanie wcześniej chronionych danych. Bezpłatne odzyskiwanie innych usuniętych danych jest ograniczone do 500MB na komputer.

2. Recuva

Recuva jest bezpłatnym oprogramowaniem do odzyskiwania danych dla komputerów z systemem Windows. Może przywrócić problematyczne pliki dzięki opcji głębokiego skanowania, która przeszukuje dysk w poszukiwaniu śladów usuniętych danych. Użyj narzędzia do odzyskiwania plików muzycznych, zdjęć, dokumentów, wiadomości e-mail i innych rodzajów utraconych plików. Aplikacja posiada również funkcję, która wykorzystuje wojskowe techniki usuwania, aby bezpiecznie wymazać swoje dane.

Wersja darmowa:

Odzyskaj dowolną liczbę plików

Brak wsparcia technicznego

Wersja pro:

Wsparcie techniczne jest dostępne

Automatyczna aktualizacja do najnowszej wersji

Obsługa wirtualnych dysków twardych

3. PhotoRec

Nasze spojrzenie na wolne oprogramowanie do odzyskiwania danych jest kontynuowane w programie PhotoRec. Jest to kolejna darmowa aplikacja, która może być używana do odzyskiwania plików w dowolnym systemie plików poprzez przywrócenie podstawowych danych. Wykonuje ona odzyskiwanie w trybie tylko do odczytu w celu zapewnienia dodatkowego bezpieczeństwa danych podczas procesu. Narzędzie to może odzyskać dane z wielu rodzajów nośników pamięci i jest szczególnie biegły w odzyskiwaniu danych z kamer cyfrowych. Jest to dodatek do aplikacji TestDisk, który jest przeznaczony do naprawy uszkodzonych lub utraconych partycji.

Wersja darmowa:

Obsługuje wszystkie wersje systemu operacyjnego Windows

Tryb odzyskiwania tylko do odczytu

Podparcie wieloplatformowe

4. Undelete 360

Undelete 360 to kolejna darmowa aplikacja, która pozwala odzyskać usunięte pliki z wewnętrznego dysku komputera, jak również z kart pamięci, zewnętrznych dysków twardych i wielu innych rodzajów nośników pamięci. Może ona cofnąć pliki, które były zbyt duże, aby zmieścić się w koszu lub które zostały usunięte za pomocą polecenia Wytnij. Narzędzie nie jest dostarczane z pomocą techniczną, więc użytkownicy są zdani na siebie podczas odzyskiwania utraconych danych.

wersja darmowa:

Kompatybilny ze starszymi systemami Windows

Interfejs użytkownika podobny do Windows

Podgląd plików odzyskiwalnych

5. MiniTool Power Data Recovery

Najbardziej wstrząsającym doświadczeniem uszkodzenia danych jest utrata całej partycji lub dysku. Może to być spowodowane przypadkowo usuniętą lub nadpisaną partycją, niedokończoną procedurą formatowania itp. W takim przypadku pomocne może być odzyskanie partycji z MiniTool Partition Recovery.

Oto niektóre z funkcji MiniTool Recovery:

Funkcjonalność MiniTool jest dość prosta. Jak sama nazwa wskazuje, aplikacja ta jest dostępna w postaci niewielkiego pliku do pobrania.

Po instalacji należy uruchomić aplikację i wybrać dysk, na którym znajdowała się utracona partycja. Następnie aplikacja wyświetli użytkownikowi okno dialogowe z zapytaniem, czy chce przeskanować cały dysk, czy tylko jego część. Następnie należy wybrać opcję i określić charakter skanowania - czy jest to skanowanie pełne, czy szybkie.

Od tego momentu aplikacja uruchomi się na chwilę, a następnie wyświetli listę wykrytych partycji na dysku. Aby przywrócić wybrane partycje, kliknij przycisk Finish. Przywrócone partycje pozwalają użytkownikowi na przeglądanie zawartych w nich plików w celu sprawdzenia, czy przywrócona partycja jest partycją pożądaną.

Jedną z wad MiniTool jest losowa ospałość, która powoduje brak reakcji aplikacji po przejściu użytkownika do skanowania partycji. Niemniej jednak MiniTool potrafi skutecznie odzyskiwać utracone partycje bez opuszczania systemu Windows i ma prosty interfejs.

Wersja darmowa:

MiniTool Free Edition posiada limit odzyskiwania danych 1 GB.

Wersja pro:

MiniTool oferuje różne typy licencji, aby zaspokoić potrzeby użytkowników: Personal Standard ($69), Personal Deluxe ($89), Personal Ultimate ($129).

Komentarze (0)