IT

#

Outsourcing IT dla Firm

  • 6 listopada 2021
  • 0

Przedsiębiorcy coraz chętniej korzystają z outsourcingu IT. Sprawdź czy to rozwiązanie sprawdzi się również w Twojej firmie.

Czym jest outsourcing IT dla przedsiębiorstw?

Outsourcing IT to zatrudnienie firmy IT specjalizującej się w obsłudze informatycznej przedsiębiorstw. Tego typu firma przejmuje odpowiedzialność za całość procesów informatycznych lub jedynie za wskazane obszary. Dotyczy to zarówno infrastruktury informatycznej, (sprzętu, kabli, serwerów), sprzętu komputerowego (np. wykorzystywanych przez pracowników komputerów) jak i oprogramowania informatycznego czy nawet tylko planowania procesów informatycznych.

Dlaczego warto zlecić zadanie 0bsługi informatycznej firmie zewnętrznej?

Obecnie trudno wyobrazić sobie przedsiębiorstwo odnoszące sukces bez wsparcia profesjonalnych systemów komputerowych, odpowiedniego sprzętu komputerowego oraz profesjonalnej obsługi informatycznej firmy. Co więcej, w wielu branżach przewaga technologiczna bywa kluczowa dla zapewnienia przedsiębiorstwu odpowiedniej pozycji na rynku. Dotyczy to zarówno dużych firm czy małych i średnich przedsiębiorstw.

Kompleksowa obsługa informatyczna firm potrafi jednak przysporzyć niemało kłopotu, zwłaszcza przedsiębiorstwom niewyspecjalizowanym w zarządzaniu skomplikowanymi systemami, bądź nieposiadającym odpowiednich zasobów własnych pozwalających na utrzymanie kadry oraz infrastruktury niezbędnej do zapewnienia nowoczesnych rozwiązań informatycznych pracownikom i klientom.

Dlatego coraz więcej firm, również na rynku polskim decyduje się na skorzystanie z outsourcingu IT.

Outsourcing IT Warszawa to doskonałe rozwiązanie dla Twojej firmy.

Rozliczenie przy korzystaniu z Outsourcingu IT może mieć różne formy

Dwie najczęstsze formy rozliczenia przy zamówieniu Outsourcingu IT to Time&Material oraz Fixed Price.

Time&Material to jest to rozwiązanie, które zakłada rozliczenie okresowe na podstawie zrealizowanej pracy (na podstawie tzw. raportu realizacji). Jest to metoda stosowana chętnie przy projektach z mniej sprecyzowanym efektem końcowym jaki chcemy osiągnąć. Ostateczna wartość faktury jest wyliczana na podstawie realnie wykonanej pracy.

Druga opcja - Fixed Price - znacznie częściej wybierana polega na precyzyjnym określeniu na początku współpracy jej zakresu i wartości. Oprócz zakresu prac i ceny ścisłemu określeniu podlega wtedy również harmonogram prac.

Często też outsourcing IT jest udzielany w formie abonamentu miesięcznego. Wtedy wysokość abonamentu zależy od zakresu prac (ilości stanowisk komputerowych itp.) i również ustalany jest bardzo precyzyjnie na początku współpracy.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)