Komputery i technologie

#

Flagowy Google Pixel 5 prawdopodobnie nie dostanie "flagowego" procesora.

  • 30 lipca 2020
  • 0

Po odsłonięciu Pixela 4A w zeszłym tygodniu, Google przygotowuje się do uruchomienia jesienią swojego flagowego Pixela 5. Bazując na krążących pogłoskach, Pixel 5 może nie otrzymać flagowej specyfikacji - a przynajmniej procesora - do którego przywykliśmy.

Pixel 5 będzie wyposażony w średniotonowy procesor Snapdragon 765G firmy Qualcomm, zgodnie z nową ofertą na stronie internetowej AI Benchmark, która została przytoczona przez różne publikacje. To krok naprzód w stosunku do Snapdragona 730G w Pixel 4A, ale nie jest on tak zaawansowany jak chipset Snapdragon 855 w zeszłorocznym Google Pixel 4 - ani żaden z poprzednich telefonów Pixel, które używają wysokiej klasy procesorów Snapdragon z serii 800 firmy Qualcomm. 

Qualcomm zaprezentował w grudniu Snapdragon 765G (litera G oznacza gry) oraz Snapdragon 765 jako tańszą opcję dla producentów telefonów, którzy chcą mieć jeden chip, który działa nie tylko jako mózg słuchawki, ale także łączy się z 5G. Wykorzystuje on firmowy modem X52, który obiecuje prędkość pobierania do 3,7Gbps. 

Lista witryn wzorcowych SI pojawia się jako kopia zapasowa wcześniejszych raportów 9to5Google, które wszystkie oprócz potwierdzenia Pixel 5 będą zawierały procesor niższej klasy. Jeśli te pogłoski się skończą, Google dołączy do chińskiego Vivo i Oppo wraz z producentem telefonów Nokia HMD, używając nowszego procesora średniotonowego Qualcomm. 

Oprócz chipsetu Snapdragon 765G, Pixel otrzyma 8GB RAM, zgodnie z informacjami na stronie. Zarówno Pixel 4 jak i Pixel 4A wyposażone są w 6GB RAM.

Na początku tego miesiąca Google potwierdził, że Pixel 5 będzie dostarczany z 5G, co czyni go pierwszym zestawem telefonów (wraz z Pixel 4A 5G), który ma uzyskać dostęp do sieci bezprzewodowej nowej generacji. Firma ujawniła również CNET, że będzie miała konfiguracje Sub-6 i mmWave, aby zaoferować kompatybilność z operatorami, w tym AT&T i Verizon. Inne niepotwierdzone funkcje to możliwość Pixel 5 z systemem Android 11 w pudełku i, sądząc po promocyjnym wizerunku Google, czarny projekt.

Komentarze (0)