Ochrona komputera

#

10 powodów, dla których potrzebujesz programu antywirusowego dla swojej firmy

  • 27 lipca 2020
  • 0

Mimo że nowoczesne systemy operacyjne posiadają własne, wbudowane narzędzia zabezpieczające, niezawodny program antywirusowy jest nadal niezbędny. Odkryj dziesięć najważniejszych powodów, dla których Twoja firma potrzebuje ochrony antywirusowej

Ataki cybernetyczne są jednym z najpoważniejszych zagrożeń, z jakimi muszą się zmierzyć współczesne przedsiębiorstwa. Według statystyk około 50 % małych i średnich przedsiębiorstw w USA ponosi straty z powodu infekcji złośliwym oprogramowaniem.

A mimo to, zaskakująco niewiele firm zwraca należytą uwagę na ich cyberbezpieczeństwo. Przedsiębiorcy zazwyczaj wierzą, że wbudowane oprogramowanie Internet Security lub podstawowy darmowy pakiet antywirusowy będzie chronił ich dane.

Niestety, to tylko zwykłe nieporozumienie. Oto 10 powodów, dla których potrzebujesz niezawodnego antywirusa dla biznesu.

1. Ochrona oprogramowania odbiorczego

Ransomware jest jedną z najbardziej podstępnych form współczesnego złośliwego oprogramowania - jest bardzo trudny do wykrycia i prawie niemożliwy do wyleczenia. Zamraża ono dostęp do plików zapisanych na dysku twardym (lub całkowicie blokuje komputer).

Często jedynym rozwiązaniem jest pełne formatowanie dysku; informacje z dysku są oczywiście tracone na zawsze. Nic dziwnego, że właściciele firm wolą płacić oszustom ogromny okup w zamian za zdalną szansę na odzyskanie utraconych danych.

Domyślne oprogramowanie Internet Security i darmowe programy antywirusowe są praktycznie bezradne wobec oprogramowania okupowego. Jedynym sposobem na zapobieganie infekcjom jest użycie silnego programu antywirusowego dla biznesu.

2. Ochrona danych wrażliwych

Trudno przecenić znaczenie ochrony danych osobowych i finansowych. Numery kart kredytowych i kont bankowych, hasła i poufne informacje handlowe muszą być poza zasięgiem hakerów.

Tymczasem jedną z najbardziej wyrafinowanych form złośliwego oprogramowania jest tzw. spyware, który kradnie dane. Oprogramowanie szpiegujące jest niezwykle trudne do zapobiegania i usuwania.

Czy zdecydujesz się wydać kilka dolarów na dobrego antywirusa, czy też pewnego dnia stracisz miliony dolarów z powodu swojej nieostrożności? Odpowiedź jest jasna.

3. Ochrona poczty elektronicznej

Wiadomo, że e-maile są powszechnym kanałem transferu wirusów i trojanów. Konie trojańskie działają wewnątrz Twojego systemu operacyjnego, uszkadzają ważne pliki, a co najważniejsze, umożliwiają oszustom dostęp do Twojego komputera.

Nowoczesne wirusy są wystarczająco inteligentne: często są przebrane za niewinnie wyglądające obrazy, pliki tekstowe i linki. Jedno przypadkowe kliknięcie - i Twój komputer z mnóstwem poufnych informacji zostaje zainfekowany.

Dobre programy antywirusowe dla firm automatycznie skanują przychodzące listy i załączniki, ostrzegając o podejrzanych plikach i potencjalnych zagrożeniach.

4. Zwiększone bezpieczeństwo w Internecie

Ma to kluczowe znaczenie dla osób zajmujących się handlem elektronicznym. Jeśli prowadzisz biznes online, akceptujesz płatności online lub przechowujesz poufne informacje online, niezawodny program antywirusowy jest koniecznością.

Pakiety antywirusowe Premium dla firm zapewniają wyższy poziom bezpieczeństwa online, tworząc bezpieczne środowisko dla użytkownika. Terminowe wykrywanie i blokowanie phishingu i oszukańczych stron internetowych to jedne z ważnych elementów złożonego pakietu bezpieczeństwa online.

Wielu dostawców usług AV oferuje dodatkowe funkcje bezpieczeństwa online, takie jak ulepszona ochrona wszystkich transakcji finansowych przy pomocy nowoczesnych metod szyfrowania.

5. Łatwość użytkowania i zarządzania

W przeciwieństwie do domowych wersji większości rozwiązań antywirusowych, standardowy pakiet programu antywirusowego dla firm oferuje możliwość zarządzania bezpieczeństwem za pomocą jednej scentralizowanej konsoli.

Niezależnie od tego, jak duża jest sieć firmowa - administrator może kontrolować wszystkie podłączone urządzenia zdalnie, łatwo i skutecznie. Co więcej, w większości przypadków do zarządzania procesem nie potrzeba nawet specjalnych umiejętności informatycznych, ponieważ interfejs konsoli jest naprawdę prosty i intuicyjny.

Dodaj jak najwięcej urządzeń do swojej sieci, dokonaj indywidualnych ustawień, modyfikuj i usuwaj połączenia za pomocą kilku kliknięć.

6. Więcej Pakietów Użytkownika w ramach jednej licencji

Zazwyczaj przy zakupie domowej edycji programu antywirusowego otrzymuje się możliwość podłączenia do 3-5 urządzeń na jednej licencji. Biznesowy pakiet antywirusowy dla małych i średnich firm może zawierać od 15-20 do 1000 pakietów użytkowników.

Przykładem jest Avira Antivirus Pro (Business Edition). Ponadto dostępne są specjalne oferty dla dużych korporacji z 10 000 nielimitowanymi pakietami użytkowników. Jest to wygodne rozwiązanie, gdy trzeba chronić wiele urządzeń, w tym komputery z systemem Windows, laptopy Mac, karty Android i tak dalej w ramach jednej licencji.

Z drugiej strony, jeśli prowadzisz naprawdę małą firmę zatrudniającą niecałe 10 pracowników, jeden z najlepszych programów antywirusowych przeznaczonych dla użytkowników domowych może okazać się dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Zestaw funkcji premium będzie Cię kosztował w tym przypadku mniej niż 100 dolarów.

Przeczytaj recenzje Norton, ScanGuard i BullGuard, aby sprawdzić, czy jedna z nich jest dla Ciebie odpowiednim wyborem.

7. Profesjonalne wsparcie

Posiadacze kont biznesowych zazwyczaj otrzymują profesjonalne wsparcie techniczne od swojego dostawcy. Niektóre firmy świadczą ekskluzywne usługi dla tych, którzy kupują program antywirusowy dla firm - osobisty menedżer, całodobowa pomoc techniczna, bezpłatne konsultacje telefoniczne i inne dodatki.

Otrzymują również szczegółowe raporty techniczne o pracy oprogramowania, wykrytych zagrożeniach, zakończonych procesach skanowania itp.

8. Przydatne funkcje dodatkowe

Główną funkcją każdego produktu antywirusowego jest wykrywanie i neutralizowanie złośliwego oprogramowania, a także regularne skanowanie w poszukiwaniu potencjalnych zagrożeń. W biznesowych pakietach antywirusowych znajdziesz jednak szereg przydatnych dodatków. Oto tylko niektóre z nich:

  • menedżera haseł;
  • niszczarka plików;
  • firewall;
  • blokadę reklam;
  • skanowanie na USB;
  • filtr antyspamowy;
  • doradca ds. wyszukiwania;
  • wbudowaną usługę VPN.

Choć niektóre dodatki mogą wydawać się zbędne, inne są niezwykle użyteczne. Tak więc, funkcje menedżera haseł i niszczarki plików są niezbędne dla biznesu na każdym poziomie.

9. Skanowanie w tle bez silnego uderzenia w system

Regularne skanowanie w tle ma kluczowe znaczenie dla terminowego wykrywania złośliwego oprogramowania i zapobiegania zanieczyszczeniom. Jednak wiele podstawowych produktów antywirusowych ma duży wpływ na system.

Antywirusy biznesowe klasy Premium mają z kolei minimalny wpływ na wydajność, wykonując swoją pracę znacznie skuteczniej i płynniej, co potwierdzają niezależne laboratoria, w tym AV-TEST i AV-Comparatives.

10. Ochrona serwera

Niektórzy dostawcy biznesowych produktów antywirusowych oferują ochronę poczty i serwerów plików na szczycie ochrony poszczególnych komputerów.

Na przykład, ochrona serwera jest oferowana przez BitDefender i Kaspersky. Większość średnich i dużych przedsiębiorstw skorzysta z tej dodatkowej funkcji bezpieczeństwa.

Wniosek
W dzisiejszych warunkach, program antywirusowy dla biznesu stał się absolutnie niezbędny dla każdej firmy, niezależnie od jej skali. Cena początkowa w pełni funkcjonalnego programu antywirusowego dla biznesu nie przekracza 150 dolarów rocznie (w rzeczywistości istnieją tańsze opcje).

Jednak płacąc te pieniądze, oszczędzasz tysiące, a nawet miliony dolarów. Tak, może się zdarzyć, że nigdy nie zostaniesz zaatakowany przez hakerów i nigdy nie natkniesz się na żadne ukryte zagrożenia. Ale po co forsować swoje szczęście?

Istnieją dwa sposoby ochrony urządzenia przed wszelkimi formami złośliwego oprogramowania na poziomie 98-99% wiarygodności. Pierwszym z nich jest użycie niezawodnego programu antywirusowego. Drugi polega na odcięciu dostępu do Internetu, odłączeniu wszystkich urządzeń zewnętrznych i wyłączeniu komputera. To od Ciebie zależy, co wybierzesz.

Komentarze (0)