Obróbka graficzna

#

Najlepsze oprogramowanie do projektowania graficznego 2020: projektowanie do druku i drukowania

  • 22 lipca 2020
  • 0

Projektowanie do druku jest bardzo specyficznym zadaniem, dlatego dedykowany program do projektowania graficznego opartego na wektorach jest często najlepszym rozwiązaniem.

Chociaż dostępne jest bardzo dobre oprogramowanie do rysowania i malowania, jak również oprogramowanie do edycji zdjęć, to jednak chodzi o to, aby mieć odpowiednie narzędzie do pracy.

Idealnie byłoby, gdybyś potrzebował narzędzia, które specjalnie dostosowuje się do projektowania w grafice wektorowej, posiadającego również opcje edycji kolorów, które będą działały w CMYK i HSB na dodatek do bardziej powszechnego RGB.

Jest to szczególnie ważne dla przemysłu graficznego, w którym może zaistnieć potrzeba odtworzenia używanych obrazów i wzorów w bardzo dużych formatach, które wymagają profesjonalnych usług drukarskich. Dlatego tak ważne jest, aby wykorzystywane pakiety projektów graficznych były w stanie sprostać wyraźnym rozróżnieniom i wymaganiom właściwym dla wszystkich poziomów procesów druku i publikacji.

Oprogramowanie do publikowania na komputerach stacjonarnych może często obejmować te same podstawy, ale jest to bardziej skoncentrowane na ogólnej publikacji niż projektowanie obrazów. Dodatkowo, podczas gdy istnieją dedykowani projektanci logo, często zespół projektowy będzie musiał być w stanie zrobić coś więcej niż tylko to. 

Tutaj są najlepsze w dedykowanych platformach oprogramowania do projektowania graficznego.

Wyróżniliśmy również najlepsze laptopy dla grafików, montażystów wideo i producentów muzycznych.
Chcesz, aby Twoja firma lub usługi zostały uwzględnione w tym przewodniku dla kupujących? Wyślij swoje zapytanie na adres desire.athow@futurenet.com z adresem URL przewodnika kupującego w temacie.

Posiadamy również najlepsze oprogramowanie do modelowania 3D i najlepszy komputer stacjonarny do edycji zdjęć.
Najlepsze oprogramowanie do projektowania graficznego - na pierwszy rzut oka

 

  • Affinity Designer
  • Adobe Illustrator CC
  • CorelDRAW Graphics Suite
  • Gravit Designer
  • Inkscape
  • Sketch
  • Xara Designer Pro X

1. Affinity Designer
Zbudowany do tworzenia profesjonalnych dzieł sztuki do sitodruku lub druku

Oprogramowanie to, przeznaczone specjalnie dla profesjonalnych projektantów i sposobu ich pracy, może obsługiwać bardzo szeroki zakres zadań projektowych, w tym web, brandingu, sztuki koncepcyjnej, typografii, a nawet powtarzania wzorów, jak może być potrzebne na ceramice, tapetach lub miękkich meblach.

Nieodłączna funkcjonalność chmury sprawia również, że jest to dobra opcja dla zespołów projektantów pracujących nad osiągnięciem wspólnego celu. A cała ta funkcjonalność może być twoja za bardzo skromne 48,99 funtów (49,99 dolarów) za miejsce w systemie Windows PC lub Apple Mac.

2. Adobe Illustrator CC
Teraz w 22. wersji od 1985 r.

Zasadniczo program Adobe Illustrator jest wektorową wersją programu Photoshop, a oba mają wiele wspólnych narzędzi i funkcji, które pomagają projektantom korzystającym z obu tych programów.

Jeśli jednak chcesz zaprojektować grafikę, która może być przeniesiona ze znaczka pocztowego na gigantyczny billboard, to Ilustrator jest z pewnością narzędziem z wyboru.

Kiedyś można było kupić Adobe Illustrator od razu, ale teraz Adobe oferuje ten produkt tylko w pakiecie Creative Cloud (CC) i nie jest on tani.

Ceny zaczynają się od 20,99 dolarów miesięcznie, ale tylko wtedy, gdy płacisz rocznie. W przeciwnym razie plan miesięczny kosztuje $31,49 miesięcznie na zasadzie kroczącej.

Może mieć potężny zestaw funkcji, regularne aktualizacje i być dostępny zarówno dla Apple Mac, jak i dla PC z systemem Windows, ale koszt jest wygórowany dla okazjonalnych użytkowników.

3. CorelDRAW Graphics Suite
Tata aplikacji do projektowania wektorowego

W skład pakietu wchodzą: Photo-Paint do manipulacji zdjęciami, AfterShot do obsługi plików RAW, PowerTRACE do konwersji obrazów bitmapowych na wektory oraz FontManager do organizowania stylów tekstowych, których rzeczywiście używasz.

Główną gwiazdą, oczywiście, jest sam CorelDRAW, który nie jest tylko pakietem do rysowania wektorowego, ale również zawiera funkcję publikowania na pulpicie, dzięki czemu można projektować projekty z układem wielostronicowym.

Najnowsza wersja zawiera szereg usprawnień, takich jak obsługa grafiki internetowej, edycja efektów wektorowych, a menu szablonu zostało uproszczone. Oprócz tego, jest możliwość łatwego przeszukiwania obrazów w postaci miniaturek. 

Dodatkowym plusem jest to, że po przerwie wrócił do komputera Mac z w pełni funkcjonalną wersją.

Ogólnie rzecz biorąc, CorelDRAW Graphics Suite oferuje weteranom gamę oprogramowania, które pozostaje bardzo aktualne, a rozszerzenie jego wykorzystania na użytkowników Apple, jak również Windows może być tylko plusem.

4. Gravit Designer
Krzyżowy edytor wektorowy, który jest darmowy.

Ze względu na złożoność ilustracji wektorowych, większość oprogramowania do ich tworzenia jest instalowana lokalnie, ale Gravit Designer posiada również opcje online.

Wersja oparta na chmurze, która działa z dowolnej przeglądarki i może być automatycznie zapisywana w pamięci masowej online lub lokalnie.

Alternatywnie, w systemach operacyjnych Windows PC, Apple Mac, Linux i Chrome OS, dostępne są wersje instalacyjne, które mogą lepiej wykorzystać sprzęt komputerowy.

Z naszego doświadczenia wynika, że wersja online może być powolna przy złożonych projektach, ale wersje instalowane lokalnie radzą sobie znacznie lepiej. Jednak przy ograniczonej liczbie darmowych wersji do wykorzystania, nie ma żadnego usprawiedliwienia, aby nie spróbować. Istnieje wiele imponujących przykładów, które projektanci stworzyli za pomocą programu Gravit Designer, które dowodzą, że może on być bardzo skuteczny w niektórych zadaniach.

Gravit Designer PRO pozwala na nieograniczoną pamięć internetową, zwiększa rozdzielczość do 300 dpi, zwiększa opcje drukowania do CMYK i HSB na dodatek do RGB, a także możliwość pracy w trybie offline, zaawansowane opcje eksportu i historii wersji, wszystko to dostępne za rozsądną 49 funtów rocznie, co wychodzi na około 65 dolarów.

5. Inkscape
Darmowe narzędzie z dużą ilością przydatnych funkcji

Większość biznesmenów unika wolnego oprogramowania z często ważnych powodów, ale Inkscape z pewnością warto się temu przyjrzeć zanim zobowiążesz się do zakupu programu CorelDRAW lub subskrypcji Adobe CC.

Jest to narzędzie do projektowania wektorowego, które oferuje szeroką obsługę plików, obszerną manipulację tekstem oraz typami krzywych Bezier i Spiro. Posiada również model rozszerzenia, który pozwala na łatwą instalację nowych funkcji i jest kilka niesamowitych dostępnych.

Jedynym zastrzeżeniem, jakie mamy, jest to, że nawet na potężnym komputerze PC może on być powolny w momentach, gdy skomplikowany proces wymaga renderowania.

Jako aplikacja na licencji GPL, wraz z wersjami dla systemów Windows, Linux i Apple Mac, możesz również pobrać kod źródłowy i skompilować go dla dowolnej wersji systemu Linux, z której korzystasz.

6. Sketch
Edytor wektorowy zaprojektowany wyłącznie dla komputerów Mac

Twórcy Sketch'a zbudowali narzędzie, które nie jest oparte na podejściu scatter-gun w innych aplikacjach, lecz na stosunkowo wąskich wymaganiach.

Sketch skupia się na projektowaniu ekranu, w szczególności tworzeniu ikon i elementów interfejsu dla stron internetowych i aplikacji. A ponieważ oprogramowanie jest dostępne wyłącznie dla komputerów Apple Mac, przyda się ono głównie projektantom pracującym z aplikacjami na iPhone'a, iPada i MacOS.

To powiedziawszy, może być używany bardziej ogólnie, ale jego mocną stroną jest tworzenie zgrabnych interfejsów użytkownika.

Szkic jest dostępny w cenie 99 dolarów rocznie za licencję dla jednego użytkownika. Dostępne są jednak licencje dla wielu urządzeń, począwszy od 89$ rocznie na urządzenie dla 2 urządzeń, a skończywszy na 59$ na urządzenie dla urządzeń 50+.

7. Xara Designer Pro X
Jednolite rozwiązanie w zakresie tworzenia dokumentów

Firma stojąca za Xarą rozpoczęła działalność na komputerach Atari ST i Acorn Archimedes w latach 80-tych, zanim skoncentrowała swoje wysiłki na PC, kiedy pojawił się Windows.

Jego najnowsza wersja, Xara Designer Pro X, jest wszechstronnym narzędziem do projektowania, które może pracować zarówno z bitmapami, jak i wektorami z równą aplombą. Oznacza to, że może obsługiwać zadania DTP (desktop publishing), projektowanie graficzne, ilustracje i manipulacje zdjęciami w jednym narzędziu.

Dla tych, którzy chcą szybko coś wykpić, licencja daje dostęp do ponad miliona archiwalnych zdjęć i ilustracji do włączenia, wraz z setkami układów szablonów i tysiącami elementów projektu.

Cena jest reklamowana jako zwykle 299 dolarów (£199) za licencję, ale często są zniżki na to oferowane. Dodatkowo, obniżona wersja o nazwie Xara Photo & Graphic Designer jest dostępna w cenie 99,94$ (77,94£), i znów jest często rabatowa. Pro X można również znaleźć jeszcze taniej na Steam.

Komentarze (0)