Komputery i technologie

#

Roborock's S6 MaxV - Robot - Odkurzacz dla Zwierząt

  • 17 lipca 2020
  • 0

Takeaway: Poza dobrym odkurzaniem i myciem, łatwą w obsłudze aplikacją i możliwością tworzenia wirtualnych stref "no-go", to co naprawdę zrobiło na nas wrażenie w Roborock S6 MaxV, to jego technologia unikania kupy, która naprawdę działa.

Nie będziemy śledzić wypadków z udziałem zwierząt domowych w twoim domu lub mieszkaniu.
Unikanie innych powszechnych przeszkód problemowych
Zapoznaje się z planami pięter i opracowuje najbardziej efektywny wzór odkurzania
Podłogi z mopem również na mokro
Cena: 750 dolarów
Porusza się przez: LiDAR, plus vSLAM
Strefy wyłączenia: Wirtualny
Czas trwania: do 180 minut, zgłoszone

Zaprojektowany z myślą o właścicielach zwierząt domowych
Słyszeliśmy horrory i widzieliśmy filmy na YouTube; wypadki z udziałem zwierząt domowych i odkurzacze robotów nie zazębiają się. To znaczy, do tej pory. S6 MaxV to pierwszy odkurzacz-robot dostępny z technologią unikania kupy - nasze określenie, nie ich. Roborock opracował ReactiveAI Obstacle Avoidance, aby móc identyfikować wypadki z udziałem zwierząt domowych i poruszać się wokół nich. Osiągnięto to dzięki maszynowemu uczeniu się, wykorzystując tysiące zdjęć referencyjnych i dwie kamery pokładowe, które stale rejestrują obrazy, umożliwiając próżnia identyfikację odpadów pochodzenia zwierzęcego i innych powszechnych przeszkód, a następnie odpowiednie reagowanie.

Ta nowa technologia wymagała od nas opracowania nowych protokołów testowych - musieliśmy symulować różne rodzaje odchodów zwierzęcych. Dla odmiany w kształcie bryłek użyliśmy cygara pociętego na segmenty i zastosowaliśmy nowatorską gumową kupkę, aby wyglądała na bardziej miękką, potencjalnie nieporęczną odmianę. Oba rodzaje umieszczaliśmy w tym samym pomieszczeniu, w różnych miejscach i w oddzielnych sesjach odkurzania. I powtórzyliśmy testy, zmieniając miejsce wypadku zwierzęcia. S6 MaxV był imponujący i zaskakujący - w każdym przypadku poprawnie zidentyfikował faux poop i uniknął go. Kiedy odnieśliśmy się do aplikacji towarzyszącej, pojawiła się ikona pokazująca lokalizację na mapie. Z włączoną tą funkcją, daje ona nawet zdjęcie "przeszkody".

Należy pamiętać, że w przypadku podwójnego aparatu fotograficznego, który stale rejestruje zdjęcia, kwestie prywatności są bardzo istotne. Jeśli włączysz to ustawienie tak, aby zdjęcia ewentualnych przeszkód były wysyłane do aplikacji w telefonie, indywidualny obraz zostanie zapisany i przeniesiony do chmury. W przeciwnym razie wszystkie zdjęcia są przetwarzane na bieżąco lokalnie w próżni, a następnie usuwane bez zapisywania ich gdziekolwiek.

Nawigacja
Roborock wykorzystuje w S6 MaxV zarówno LiDAR (wykrywanie światła i zasięg), jak i vSLAM (wizualna jednoczesna lokalizacja i mapowanie), aby móc nawigować po domu. W obszarach słabo oświetlonych lub ciemnych wykorzystuje również obrazowanie w podczerwieni. Podobnie jak RADAR, który wykorzystuje fale radiowe, LiDAR wykorzystuje laser do lokalizacji obiektów lub elementów w pomieszczeniu. Natomiast vSLAM wykorzystuje obrazy z podwójnych kamer S6 MaxV do wizualnej identyfikacji obiektów i elementów. Razem tworzą one wyrafinowane mapy, które pomagają urządzeniu w znalezieniu najbardziej efektywnych wzorów do odkurzania pomieszczenia. Podczas odkurzania w naszych pomieszczeniach testowych mogliśmy obserwować za pomocą aplikacji, jak próżnia identyfikuje ściany i przeszkody, takie jak meble, otwory drzwiowe i mniejsze przedmioty pozostawione na podłodze. Po uruchomieniu, S6 MaxV zaczął w zorganizowany sposób przeszukiwać pomieszczenie, budując mapę. Za każdym razem, gdy przeszukuje pomieszczenie, udoskonala mapę - ciekawe było, że staje się ona bardziej wydajna przy kolejnych sprzątaniach, dokonując mniejszej ilości regulacji i sondażu na zmianę i wokół mebli.

Odkurzanie
Dla zapewnienia regularnego działania podciśnienia, bezobsługowego symulowania wypadków z udziałem zwierząt domowych, przeprowadziliśmy na S6 MaxVin trzy 8 x 8 stóp corrale: jeden z wykładziną dywanową, drugi z podłogą laminowaną, a trzeci z gołym betonem zawierającym krzesło, choinkę i wycieraczkę. Na różne rodzaje i rozmiary brudu i gruzu rozłożyliśmy po pięć gramów mąki, pięć gramów trocin, 15 gramów ryżu i 20 gramów fasoli nerkowej w każdym miejscu.

Ustawiliśmy S6 MaxV w "trybie zbalansowanym" - co uważalibyśmy za średnie ssanie - i wprowadziliśmy go do pracy. Znaleźliśmy metodyczny wzorzec, w którym porusza się on tam i z powrotem przez pomieszczenie uspokajając nas, dając nam pewność, że obejmie cały obszar. Na nisko położonym dywanie, w ciągu 17 minut zebrał odłamki. Mimo że przez dłuższy czas odkurzał, nie mogliśmy wykryć wizualnie niczego, co po nim pozostało. Przenosząc się na podłogę laminowaną, zrobiono to trochę szybciej i zadokowano w około 11 minut. W jednym miejscu pozostało tylko trochę mąki i trocin - ponownie zaczęliśmy odkurzać i zabrał on wszystko, co z niego zostało. Należy zauważyć, że na twardych podłogach boczna szczotka, która sięga do narożników, może uderzyć i rozrzucić pewne rodzaje gruzu. Od czasu do czasu może ona wbić się w miejsca, w których już jest odkurzana - okazało się to prawdą w przypadku wszystkich modeli, które testowaliśmy ze szczotkami bocznymi.

W ostatnim obszarze betonu, S6 MaxV dobrze poradził sobie z przeszkodami. Tam, gdzie inne jednostki pchały krzesło, próżnia ta była nieco delikatniejsza, krążyła wokół nóg, zbierając prawie wszystkie trociny, które posypywaliśmy wokół niego. Podobnie, unikało ono wpadania na choinkę, ostrożnie poruszając się po stoisku. Nie mogliśmy do końca powiedzieć, co robił na wycieraczce, kilka razy się obracał i wahał, ale bezwypadkowo wbijał się i wybijał z niej. Ogólnie rzecz biorąc, S6 MaxV trwał dłużej w tym obszarze, około 50 minut, ale wykonał staranną, gruntowną pracę.

Mopping
S6 MaxV był tak samo metodycznym mopem jak odkurzaczem. Ssanie nadal działało w miarę mycia, dzięki czemu można było usuwać mniej zanieczyszczeń. W tym teście śledziliśmy błotniste ślady stóp na naszej 8 x 8 stopowej podłodze laminowanej, a następnie pozwalaliśmy im wyschnąć. Napełniliśmy zbiornik z wodą na odkurzaczu robota i ustawiliśmy go tak, aby mył pokój. Początkowo nie wyglądało to na dobrą robotę, zostawiając kilka smug i okruchów błota, ale zostawiliśmy go samego, aby dokończyć robotę. Zanim zadokował, musiał sam wykonać wiele przejazdów, i choć zadanie mogło być trochę ekstremalne, to po jego zakończeniu nie było śladu błota na podłodze.

Aplikacja mobilna
Znaleźliśmy to wystarczająco łatwe do powiązania aplikacji z próżni, aby skorzystać z wielu przydatnych funkcji. Istnieje pięć trybów ssania i cztery ustawienia dotyczące ilości wody do wykorzystania podczas mycia. Za pomocą aplikacji Roborock można tworzyć harmonogramy sprzątania, przechowywać mapy nawet czterech pięter w domu, ustalać, które pomieszczenia są sprzątane w pierwszej kolejności, a także ustalać i identyfikować strefy zakazu sprzątania i zmywania. Odkryliśmy również, że aplikację można używać jako pilota zdalnego sterowania, aby ręcznie obsługiwać odkurzacz lub kierować go w konkretne miejsce w celu sprzątania punktowego. Inne funkcje obejmują przypomnienia o konserwacji, regulację głośności alarmów o odkurzaniu, ustawienia kamery oraz możliwość aktualizacji oprogramowania sprzętowego.

Wnioski

Poza tym, że S6 MaxV dobrze robi rzeczy, których można by się spodziewać po robocie wakacyjnym, zapewni Ci - szczególnie tym z Was, którzy są właścicielami zwierząt - spokój ducha, ponieważ technologia ReactiveAI Obstacle Avoidance Roborock'a naprawdę działa. I robi to w cenie porównywalnej z innymi, wyższej klasy modelami. Biorąc pod uwagę dodatkową funkcjonalność mopa, cena wydaje się jeszcze lepsza. Niezależnie od tego, czy zapomnisz o butach na środku podłogi, czy pies od czasu do czasu zostawi niespodziankę na dywanie, możesz mieć pewność, że nie wrócisz do domu po sznurówki zawinięte w szczotkę do odkurzania lub rozmazane wszędzie kupki.

 

Komentarze (0)