Komputery i technologie

#

5 najlepszych routerów Wi-Fi, które przyspieszą Twoją grę

  • 6 sierpnia 2020
  • 0

Niezawodne Wi-Fi jest koniecznością, aby grać w gry online płynnie. Ale dobry router jest nie tylko potężny - powinien również zawierać takie funkcje jak ustalanie priorytetów, bezpieczeństwo, a nawet możliwość skonfigurowania własnej sieci do gier. Niektóre zwykłe routery Wi-Fi mogą działać całkiem nieźle, ale te opcje zostały specjalnie zaprojektowane dla graczy, aby poprawić ich wrażenia z gry i uniknąć irytujących opóźnień.

Cechy, które należy wziąć pod uwagę

Kupując nowy router Wi-Fi, należy najpierw porównać wielkość powierzchni z powierzchnią, którą router ma pokryć. Jeśli zasilasz tylko małe mieszkanie, nie będziesz potrzebował szczególnie mocnego. Jednak mocniejszy router jest potrzebny w większym domu lub do korzystania z technologii, która znacznie obciąży Twoje Wi-Fi. Z routerami do gier, będziesz chciał być szczególnie świadomy, jak dużo przepustowości potrzebujesz do swojej konsoli lub komputera, a następnie ile jeszcze będziesz potrzebował do reszty domu, w zależności od tego, czy masz inteligentny system lub kilka innych osób mieszkających z tobą.

Co warto wiedzieć o pasmach radiowych
Pasma radiowe zasadniczo decydują o tym, jak silne będzie Twoje Wi-Fi i jak dobrze będzie ono w stanie podróżować przez ściany i inne bariery. W każdym przyzwoitym routerze znajdziesz dwa pasma. Jednym z nich będzie pasmo 2,4 GHz, które będzie zasilane przez ściany Twojego domu, oraz pasmo 5 GHz dla szybkiego Internetu.

Ponieważ częstotliwość 2,4 GHz jest używana przez wszystkie urządzenia Bluetooth, może się ona utkwić w martwym punkcie. Ale większość routerów pozwala na wybór pasma, do którego chcesz podłączyć swoje urządzenia, co ułatwia pracę w sytuacjach dużego natężenia ruchu.

Jeśli potrzebujesz jeszcze większej przepustowości, możesz zdecydować się na router trójpasmowy, który zawiera dwa 2,4HGz i jeden 5Ghz. Nadal będziesz mógł przydzielać urządzenia do poszczególnych pasm, więc jest to świetna opcja, jeśli twój router zazwyczaj widzi duży ruch i nadal chcesz mieć możliwość strumieniowego przesyłania gier.

Jak wybieraliśmy i ocenialiśmy je

Zbadaliśmy źródła ekspertów, takie jak Tech Radar, PC Mag i PC Gamer, a także 2900 opinii konsumentów, aby wybrać pięć najlepszych routerów do gier. Nasze wyniki konsumenckie reprezentują odsetek klientów, którzy ocenili produkt co najmniej cztery z pięciu gwiazdek na stronach detalicznych i recenzyjnych, takich jak Amazon, Walmart i stronach internetowych producentów.

TP-Link Archer C5400

Wynik dla konsumenta: 80% klientów przyznało mu 4 lub więcej gwiazdek
Śmiały design, który świetnie sprawdza się w inteligentnych domach i grach z dużą grafiką

TP-Link Archer C5400
TP-LINK

Jeśli szukasz estetycznego routera, to nie jest to. Ale ci, którzy potrafią spojrzeć poza jego brzydki wygląd, znajdą niewiarygodnie szybki i potężny model, który spełni wszystkie ich potrzeby w zakresie gier. Oferuje on prędkość do 2Gbps i posiada wbudowane narzędzia antywirusowe i złośliwe oprogramowanie. I mimo że Archer C5400 jest dość drogi, PC Mag przyznał mu ocenę "doskonałą". Ten TP-Link jest również świetną propozycją dla osób, które często korzystają z urządzeń Alexa lub mają inne inteligentne urządzenia domowe do podłączenia. Można nawet użyć komend Alexa do otwarcia sieci gości lub podłączyć nowe urządzenie bez konieczności wpisywania hasła, co jest miłą funkcją, zwłaszcza jeśli często masz gości korzystających z Internetu ponad.

-SKOMPLIKOWANY PROJEKT-
Asus RT-AC86U AC2900
Wynik dla konsumentów: 74% dało jej 4 lub więcej gwiazdek
Nie wyróżnia się zbytnio, ale zapewnia dużą prędkość i niestandardowe sterowanie

Ten średnio-zakresowy router Asus jest świetną opcją, gdy potrzebujesz trochę więcej pasma, ale nie chcesz złamać banku. Fizycznie, jest to znacznie subtelniejsza opcja niż typowa estetyka gry, ale nie myśl, że nie poradzi sobie z poważną rozgrywką. Oprócz imponujących prędkości, naprawdę świeci, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i narzędzia do ustalania priorytetów. Router ma wbudowaną ochronę sieciową, aby zapobiegać złośliwemu oprogramowaniu i podejrzanym treściom, a internetowa konsola do zarządzania jest łatwa w użyciu do ustalania priorytetów sieci i ustawiania kontroli rodzicielskiej. Router Asus AC2900 musi stać w pozycji pionowej, bez możliwości montażu na ścianie, ale pozwala to na łatwą konfigurację i instalację, co czyni go doskonałym rozwiązaniem zarówno dla rodzin, jak i pojedynczych graczy.


-NAJPEWNIEJSZE ZABEZPIECZENIE-
TP-Link Archer C4000
Wynik dla konsumentów: 96% dało jej 4 lub więcej gwiazdek
Najwyższy poziom bezpieczeństwa i kontroli rodzicielskiej

Podczas gdy wiele routerów zapewnia pewien poziom bezpieczeństwa, Archer C4000 firmy TP-Link wykracza poza ten zakres. Trzyletni, bezpłatny abonament na platformę HomeCare firmy TP-Link jest dołączony do routera, dzięki czemu otrzymujesz potężne zabezpieczenia sieci Trend Micro, jakość usług (QoS) oraz kontrolę rodzicielską z filtrem wieku. System posuwa się aż do kwarantanny dotkniętych urządzeń, ostatecznie uniemożliwiając przedostanie się wirusa do wszystkich Twoich gadżetów. Oprócz czynników bezpieczeństwa, ma on dużą przepustowość i jest świetny w dokonywaniu dużych transferów plików. Niezależnie od tego, czy masz dom pełen graczy, czy TikTokers, ten trójpasmowy router będzie w stanie obsłużyć to wszystko.

-NAJPOTĘŻNIEJSZY...
Asus ROG Rapture GT-AC5300

Wynik dla konsumenta: 75% dało mu 4 lub więcej gwiazdek
Mnóstwo przepustowości, portów i kontroli sieci, które nadają priorytet grom

Ten potwór może wyglądać, jakby ugryzł cię w rękę, jeśli zbliżysz się za bardzo, ale gdy wspierasz poważne korzystanie z internetu, ROG Rapture nie zawiedzie. Posiada dużą przepustowość i 8 portów LAN, ale to, co naprawdę go wyróżnia, to jego cechy charakterystyczne dla gier. Router posiada dwa specyficzne porty LAN, które automatycznie uzyskują priorytet sieciowy, co oznacza, że konfiguracja gier (jeśli podłączysz się do jednego z tych portów) będzie zawsze z przodu linii, jeśli chodzi o przepustowość. Router posiada również prywatną sieć Gamer's Private Network (GPN), która zapewnia prywatne i bezpieczne połączenie z serwerami do gier oraz Gameboost, aby zapewnić priorytet sieciowy dla konsoli do gier. Chociaż jest to naprawdę top-of-the-line router, zapłacisz za to - i zajmie sporo miejsca w liczniku.

-NAJLEPSZY BUDŻET-
TP-Link Archer A9 AC1900
Wynik dla konsumenta: 85% dało mu 4 lub więcej gwiazdek
Doskonale sprawny i niedrogi, prosty, dwuzakresowy router

Komentarze (0)