Komputery i technologie

#

Najlepsze laptopy dla projektantów graficznych 2020

  • 1 sierpnia 2020
  • 0

Projektowanie graficzne to trudne zadanie, które wymaga poważnego sprzętu i oprogramowania. W obecnej cyfrowej mgle koczowniczej niezwykle ważne stały się również takie cechy laptopa, jak mobilność i waga. Jak w każdym zawodzie, wybór laptopa jest zawsze subtelną grą równowagi między wydajnością a wagą, dużym ekranem i przenośnością, maksymalnymi funkcjami i przystępną ceną.

Na szczęście dostawcy laptopów produkują produkty dla różnych kategorii i zawodów. W tym artykule przedstawimy ogólne porady dotyczące zakupów, jak wybrać idealnego laptopa i wymienimy jedne z najlepszych laptopów dla grafików na rynku w 2020 roku. Należy pamiętać, że dla prostych grafików mediów społecznościowych nie potrzebujesz imponującej mocy sprzętu i narzędzi do projektowania graficznego online może działać skutecznie na każdym komputerze.

Jakie czynniki definiują najlepsze laptopy dla grafików?


Wydajność
Wydajność i szybkość laptopa są sumą trzech części: procesora, pamięci RAM i dysku twardego.

Procesor jest integralną częścią laptopa, która zapewnia płynne działanie wielu otwartych aplikacji. Istnieje wiele procesorów do wyboru, ale tutaj są najbardziej odpowiednie dla projektów związanych z projektowaniem graficznym: Core i5, Core i7, AMD Ryzen i Intel Xeon.

RAM aka Random Access Memory to sprzęt, który przechowuje dane wewnątrz komputera. Pamięć RAM przechowuje dane tymczasowo, więc po wyłączeniu komputera wszystkie dane RAM zostają utracone. Pamięć RAM pozwala procesorowi na przetwarzanie większej ilości danych, co może znacznie poprawić wydajność laptopa.

Dysk twardy lub dysk twardy - w przeciwieństwie do pamięci RAM, dysk twardy może przechowywać informacje na stałe. Dysk SSD może zapewnić superszybki czas rozruchu i przebudzenia oraz lepszą wydajność procesora.

Ekran
Być może najważniejszą częścią procesu wyboru laptopa jest wybór właściwego ekranu. Ekran o wyższej rozdzielczości oznaczałby większą dokładność szczegółów i kolorów. Liczy się również rozmiar ekranu. Większy ekran znacznie ułatwia majstrowanie przy projekcie. Rozmiar 15-calowego ekranu to złoty standard w świecie projektowania graficznego.

Klawiatura i ekran dotykowy
Graficy rzadko zajmują się tylko projektowaniem. Zazwyczaj pracują w zespole lub z klientami. Tak więc wygodna klawiatura jest koniecznością. Nie chcesz przegapić klawiszy i spędzać godzin na edycji swoich e-maili. Dodatkowo, projektanci często używają skrótów klawiaturowych, więc właściwe rozmieszczenie klawiszy i ergonomiczny projekt mogą być krytyczne dla szybkości pracy.

Chcesz kupić laptopa z ekranem dotykowym? Nie ma uniwersalnego podejścia wśród projektantów, jeśli chodzi o ekrany dotykowe. Niektórzy je uwielbiają, ponieważ zapewniają szybki i łatwy sposób powiększania i pomniejszania, inni nienawidzą ekranów dotykowych, ponieważ nie dodają one wiele wrażeń. Ale z pewnością po pewnym czasie przyzwyczajasz się do ekranu dotykowego i przestaje on być uciążliwy.

Żywotność baterii
Większość grafików uwielbia nowatorstwo, ponieważ przynosi ono inspirację i nowe pomysły. Prawdopodobnie masz ulubione miejsce pracy, ale możesz też wybrać się do kawiarni lub miejsca do wspólnej pracy. Brak korków w Twojej ulubionej kawiarni może być czasem frustrujący. Ale dzięki dobrej baterii możesz zabrać laptopa gdziekolwiek się udasz i wykonać pracę, ciesząc się przy tym swobodą cyfrowych nomadów. 12-14 godzin pracy na baterii zaprowadzi Cię aż za Atlantyk i przez długi, produktywny dzień.

Jaki jest najlepszy laptop do projektowania graficznego?

To jest 8 najlepszych laptopów do projektowania graficznego w 2020 roku.

  • Apple Macbook Pro
  • Microsoft Surface Book 2
  • Dell XPS 15
  • Acer Predator LUB Aspire
  • Lenovo Yoga
  • Asus ROG Strix SCAR II
  • HP ZBook Studio G5
  • Dell Inspirion 13.3″

Komentarze (0)