Komputery i technologie

#

Monitor Odyssey OLED G8 – świetny wybór dla graczy

  • 30 kwietnia 2024
  • 0

​Szybki czas reakcji, wysoka częstotliwość odświeżania ekranu, szczegółowość – są to jedne z wielu parametrów, które szczególnie mogą docenić gracze w monitorach przeznaczonych typowo do gamingu. Jeśli poszukujesz właśnie takiego ekranu, rozważ monitor gamingowy zakrzywiony Odyssey OLED G8. Czym zaskoczy Cię ten model i na jakie jego parametry warto zwrócić uwagę? Sprawdź.

Odyssey OLED G8 – monitor gamingowy zakrzywiony

W przypadku modelu Odyssey OLED G8 na pierwszy plan wysuwa się zakrzywienie 1800R. Dzięki niemu zostało zmniejszone zniekształcenie obrazu na krawędziach, co ułatwi Ci maksymalne skupienie na rozgrywce, a przy okazji pomoże odciążyć Twój wzrok. Zakrzywienie dostosowane zostało do krzywizny ludzkiego oka, co sprawia, że niemal w każdym punkcie odległość oczu od monitora jest taka sama, więc nie musisz wytężać wzroku, by dostrzec detale na krawędziach. Ponadto otaczający Cię monitor może sprawić, że całkowicie wciągniesz się w wirtualny świat. Wrażenie immersji dodatkowo wzmaga oświetlenie Core Lighting+, które zmienia się wraz z barwami pojawiającymi się w grach.

Samsung Odyssey G8 OLED – świetne parametry dla graczy

Ten monitor gamingowy 34 cale charakteryzuje się wieloma parametrami, które mogą być przydatne dla fanów gier. Przede wszystkim na uwagę zasługuje niski czas reakcji – zaledwie 0,03 ms*. W połączeniu z wysoką częstotliwością odświeżania ekranu na poziomie 175 Hz oferuje płynny obraz, bez zakłóceń i opóźnień. Będą to bardzo istotne parametry zwłaszcza dla graczy e-sportowych.

Dla wielu fanów współczesnych gier niezwykle ważna będzie też jakość wyświetlanego obrazu. Tu możesz liczyć na technologię OLED, która oferuje świetną głębię kolorów, wysokie kontrasty i jasną biel. Monitor gamingowy 34 cale posiada rozdzielczość Ultra-WQHD. Na uwagę zasługuje również szeroki format o proporcjach 21:9, który sprawdzi się zwłaszcza w przypadku gier wyścigowych czy RPG.

Samsung Odyssey G8 OLED został wyposażony również w funkcję dedykowaną dla graczy – FreeSync Premium Pro. Funkcja ta oferuje płynniejszą rozgrywkę, wolną od zakłóceń i rwania obrazu nawet w przypadku bardziej dynamicznych scen. Dzięki temu zdobycie przewagi nad przeciwnikiem może być o wiele prostsze.

W przypadku tego modelu na uwagę zasługuje również rozwiązanie Game Pass Ultimate**. W połączeniu z technologią chmury umożliwi Ci granie bez podłączania komputera lub konsoli***. Ciesz się dostępem do setek nowych tytułów.

Nie można też zapomnieć o opcjach, które zastosowano z uwagi na poprawę komfortu Twojego wzroku. Mowa tu o trybie Eye Saver oraz funkcji Flicker Free. Pierwsze rozwiązanie ogranicza emisję szkodliwego dla wzroku niebieskiego światła. Z kolei funkcja Flicker Free niweluje migotanie ekranu, dzięki czemu wzrok może nieco mniej się męczyć, co jest istotne przy długotrwałym siedzeniu przed monitorem.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska

* GTG* „0,01 ms” jest zakresem średniego czasu reakcji między 0,01 do 1,00 ms ograniczonych do liczby całkowitej.* W oparciu o GTG mierzone w wewnętrznych warunkach testowych. Wyniki mogą się różnić w zależności od wyświetlanych treści i ustawień monitora (wymaga ustawienia „trybu ekstremalnego”).* GTG (Gray to Gray) mierzy czas, w którym piksel monitora zmienił się z jednej wartości szarości na drugą.

** Wymagana oddzielna subskrypcja.

*** Wymaga połączenia z Internetem.

Artykuł partnera

Komentarze (0)