Komputery i technologie

#

7 najlepszych drukarek All-In-One dla biur domowych

  • 4 sierpnia 2020
  • 0

Każdy, kto kiedykolwiek posiadał drukarkę, prawdopodobnie doświadczył czasu, kiedy się zacina, kończy się tusz lub zupełnie nie włącza się w momencie, kiedy jest najbardziej potrzebna. Zwłaszcza gdy wiele osób nadal pracuje w domu podczas pandemii COVID-19, niezawodność domowej drukarki jest koniecznością. Znaleźliśmy najbardziej niezawodne i wszechstronne drukarki dla Twojego domowego biura, dzięki czemu możesz drukować, skanować i kopiować strony bez potrzeby wyrzucania urządzenia przez okno.


Dlaczego atrament kończy się tak szybko i jak go zachować
Jeśli posiadasz drukarkę, lub kilka, w swoim życiu, być może zastanawiałeś się z frustracją, dlaczego niektóre wydają się bardziej guzik atramentu, gdy nie są często używane. To nie wszystko jest w twojej głowie, ponieważ drukarki atramentowe nie tylko używają atramentu do drukowania na stronie, ale także do konserwacji. Raporty konsumenckie wykazały, że okresowe używanie - kilka stron kilka razy w tygodniu zużywało więcej atramentu do rutynowej konserwacji niż drukowanie w większych partiach. Pozostawienie drukarki włączonej pomiędzy kolejnymi użyciami może zmniejszyć zużycie atramentu podczas tego cyklu konserwacji, nie zużywając przy tym tony energii elektrycznej do utrzymania jej w ruchu. Możesz również znacznie zaoszczędzić, kupując wkłady z atramentem XL w pakietach. A jeśli drukujesz tylko kilka razy w roku i wydaje się, że zawsze musisz kupować nowy atrament za każdym razem, gdy idziesz do pracy, prawdopodobnie lepiej będzie drukować w miejscu pracy, bibliotece lub innej usłudze drukarskiej w sklepach takich jak Staples lub FedEx.

Problem ten występuje tylko w przypadku drukarek atramentowych, dlatego może warto rozważyć również drukarki laserowe, w których zamiast płynnego atramentu używany jest toner, ponieważ toner nie wysycha szybko między kolejnymi użyciami. Poniżej przedstawiamy kilka zalet i wad każdej z odmian, które należy znać przed podjęciem decyzji.

Inkjet kontra drukarki laserowe

Inkjet: Większość drukarek domowych korzysta z technologii atramentowej, która wykorzystuje płynny atrament do drukowania w czerni i kolorze. Ten płynny atrament może się mieszać, tworząc lepsze kolorowe zdjęcia i dokumenty, choć jest bardziej podatny na rozmazywanie podczas drukowania drobnego tekstu. Atrament może również stać się bardzo drogi, w zależności od tego, jak często trzeba wymieniać wkłady. Są one również na ogół bardziej kompaktowe niż drukarki laserowe, więc mogą łatwiej zmieścić się w małych biurach domowych.

Laser: Choć mniej popularne niż atramentowe, drukarki laserowe wykorzystują kasetę z tonerem, która jest proszkiem przenoszonym na papier przez ciepło. Drukarki laserowe doskonale radzą sobie z drukowaniem monochromatycznego tekstu i są na ogół szybsze i bardziej szczegółowe z mniejszymi czcionkami niż większość drukarek atramentowych, choć wiele z nich nie może drukować w kolorze i kolorowe drukarki laserowe są znacznie droższe i większe. Niektóre drukarki atramentowe mogą początkowo wydawać się tańsze, ale drukarka laserowa może z czasem zaoszczędzić pieniądze w porównaniu z kosztami wymiany atramentu na atramentową, zwłaszcza jeśli planujesz używać drukarki rzadziej do drukowania większej ilości czarno-białych dokumentów.


Choć każdy typ drukarki ma swoje mocne i słabe strony, to warto rozważyć również poszczególne funkcje każdej z nich. Nasze rekomendacje to urządzenia typu all-in-one, które mogą drukować, kopiować, skanować, a czasami przesyłać faksy, ale niektóre z nich są bardziej odpowiednie do konkretnych zadań. Drukarki z automatycznym podajnikiem dokumentów są idealne do skanowania i kopiowania wielu stron jednocześnie; inne drukarki z wysoką liczbą stron na minutę (ppm) wyróżniają się szybkim drukowaniem dłuższych dokumentów, a modele z wieloma wejściami papieru są kluczowe, jeśli planujesz drukować na różnych rodzajach papieru.

Jak wybieraliśmy i ocenialiśmy je
Zbadaliśmy 9 źródeł ekspertów i 37 000 opinii konsumentów, aby wybrać siedem najlepszych domowych drukarek roku. Aby określić całkowity wynik eksperta, obliczamy oceny z zaufanych publikacji, takich jak PC Mag, CNET i Tech Radar, i przekształcamy je w 100-punktową skalę, aby ułatwić ważenie najlepszych opcji. Nasz punktacja konsumencka reprezentuje odsetek konsumentów, którzy ocenili produkt co najmniej 4 z 5 gwiazdek na stronach detalicznych i recenzyjnych, takich jak Amazon, Best Buy i Office Depot.

-WYSOKIE OSIĄGNIĘCIA-
HP OfficeJet 9015
Łączny wynik eksperta: 78.5/100 | Wynik dla konsumenta: 82% daje 4 gwiazdki lub więcej
Łatwa, szybka i wszechstronna drukarka all-in-one do większości domów i biur domowych.

Trudno jest znaleźć drukarkę, która może sprawić, że drukowanie będzie naprawdę przyjemne, ale ten OfficeJet jest blisko. Wirecutter nazwał 9015 najlepszą drukarką all-in-one dla większości ludzi, ponieważ "[uderza] w słodki punkt szybkości, jakości druku i niezawodności, które nie mogą się równać z innymi drukarkami". W porównaniu z większością drukarek atramentowych drukuje wystarczająco szybko dla tych, którzy pracują w domu - z prędkością do 22 stron na minutę w czerni i 18 stron na minutę w kolorze. HP udoskonaliło ten model, aby był bardziej kompaktowy niż poprzednie iteracje, choć z pewnością nie jest najmniejszy na tej liście. Kolorowy wyświetlacz jest stosunkowo mały, ale funkcjonalny, choć niektóre ikony mogą być trudne do kliknięcia.

HP sprawia również, że konfiguracja drukarek jest bardzo prosta dzięki instalatorowi EasyStart i aplikacji HP Smart, a firma oferuje usługę subskrypcji natychmiastowego atramentu z różnymi poziomami (w zależności od tego, ile drukujesz co miesiąc) i automatycznie wysyła do Ciebie nowe wkłady po rozsądnej cenie, gdy zapas atramentu jest niewystarczający.

-NA ZDJĘCIACH-
Canon Pixma TS9120
Łączny wynik eksperta: 85.5/100 | Wynik dla konsumenta: 72% daje 4 gwiazdki lub więcej
Urządzenie Canon Pixma umożliwia drukowanie czarnych i kolorowych zdjęć w biurze domowym.

Typ: Inkjet | Funkcje: drukowanie, kopiowanie, skanowanie | Prędkość drukowania (ppm): 15 (czarny), 10 (kolorowy) | Pojemność papieru: 100 arkuszy | Wyświetlacz: 5-calowy ekran dotykowy LCD | Wymiary: 15 x 13 x 6 cali. | Waga: 15 lb.

Ta Canon Pixma nie jest do końca dedykowaną drukarką fotograficzną, ale dzięki swoim sześciu pojedynczym wkładom atramentowym (zamiast trójkolorowych) jest wszechstronną drukarką domową, która zapewnia również doskonałą jakość kolorów do druku zdjęć. W przeciwieństwie do OfficeJet 9150, ten model posiada dwie kasety na papier do ładowania zarówno zwykłego papieru, jak i papieru fotograficznego, ale nie jest wyposażony w automatyczny podajnik dokumentów. Jego koszt operacyjny dla druku czarno-białego jest nieco wyższy niż w przypadku innych opcji, choć jest wart zachodu, jeśli planujesz wydrukować dużą ilość zdjęć w kolorze, szczególnie w porównaniu z wieloma usługami druku fotograficznego. Pixma posiada również gniazdo kart SD, aby jeszcze bardziej zwiększyć wygodę drukowania zdjęć, a także wbudowane filtry, które można zastosować do zdjęć. Według recenzentów Amazon, jego duży, pięciocalowy ekran dotykowy jest "atrakcyjny wizualnie" i "czuły".

- DRUKARKA LASEROWA-
Brat HL-L2395DW
Łączny wynik eksperta: 77/100 | Wynik konsumencki: 87% daje 4 gwiazdki lub więcej
Ta monochromatyczna drukarka laserowa i skaner najlepiej sprawdza się w codziennym drukowaniu czarno-białym.

Firma CNET twierdzi, że brat HL-L2395DW jest najlepszą wszechstronną drukarką laserową ze względu na bezbolesną konfigurację Wi-Fi, krótki czas wydruku i niezawodną jakość. Dzięki prędkości do 36 stron na minutę, jest szybka, choć może zapewnić szybsze kopiowanie dzięki automatycznemu podajnikowi dokumentów. Niewielki wyświetlacz jest ekranem dotykowym, który jest również wspomagany kilkoma ręcznymi przyciskami, w tym klawiaturą numeryczną, co czyni go nieco bardziej przyjaznym dla użytkownika. W wielu recenzjach Amazona zauważono, że konfiguracja przez Wi-Fi była łatwa i trwała zaledwie kilka minut. Może się wydawać, że jest to trochę kosztowne jak na czarno-białą drukarkę, ale jest to szczególnie warte inwestycji, jeśli znajdziesz go w sprzedaży poniżej oryginalnej ceny 170 dolarów. Jeśli szukasz podobnie sprawnej drukarki laserowej, która posiada również opcje drukowania w kolorze, sprawdź Brother HL-3170CDW.

Drukarki Epson z linii EcoTank wymieniają tradycyjne wkłady z atramentem na każdy kolor, który napełniasz butelkami z atramentem. Drukarka może kosztować więcej z przodu, ale jeśli jesteś częstym użytkownikiem drukarki, nadal możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy na atramencie w dłuższej perspektywie. Firma Epson twierdzi, że pojedyncze butelki za 13 dolarów zawierają wystarczającą ilość atramentu na około 4000 stron w kolorze czarnym i 6500 w kolorze lub około dwóch lat przy umiarkowanym zużyciu. Testy CNET potwierdziły również, że jakość atramentu do wielokrotnego napełniania "wydaje się prawie nie do odróżnienia od jego wkładek z wkładkami".

Malutki ekran LCD nie jest ekranem dotykowym, a kierunkowskaz i przyciski ręczne obok wyświetlacza sterują drukarką. Drukarkę można również podłączyć za pośrednictwem sieci Wi-Fi, bezpośredniego łącza USB lub płyty instalacyjnej z oprogramowaniem do pobrania. Chociaż główną zaletą tej drukarki, według Best Buy Recenzje, jest to, że "nie trzeba zabraknąć i kupić kartridże z tuszem co miesiąc".

-KOMPAKTOWA KONSTRUKCJA-
HP Tango
Łączny wynik eksperta: 78/100 | Wynik konsumencki: 81% daje 4 gwiazdki lub więcej
W porównaniu do większości nieporęcznych drukarek, Tango wygląda jak minimalistyczny projekt Apple.

Smartfony i laptopy z roku na rok stają się bardziej eleganckie, podczas gdy drukarki wydają się utknąć w martwym punkcie, a Ty będziesz chciał przechowywać je poza zasięgiem wzroku w swoim biurze domowym. Jednak HP Tango w końcu robi postępy dzięki swojej subtelnej, kompaktowej konstrukcji, którą być może będziesz chciał pokazać. Szeroki na 15 cali, wysoki na cztery cale i ważący tylko sześć funtów, Tango z łatwością zmieści się na biurku. Jeśli chcesz, aby wtapiał się on jeszcze bardziej, powiedzmy, w półkę, możesz zapłacić dodatkowe 50 dolarów za Tango X, które jest dostarczane z szarą okładką z tkaniny, która pakuje drukarkę w eleganckie, przypominające książkę opakowanie.

Za 150 dolarów, Tango z pewnością nie jest najlepszą, najszybszą drukarką, a taca wejściowa mieści tylko 50 arkuszy jednocześnie. Konsumenci powinni również zauważyć, że chociaż HP wymienia go jako model "wszystko w jednym", nie zawiera on łóżka skanera. Ale inteligentna aplikacja HP pozwala na skanowanie i kopiowanie dokumentów poprzez robienie zdjęć na smartfonie, który będzie działać na potrzeby większości ludzi, ale nie do regularnego kopiowania dużych, wielostronicowych dokumentów.

-WIELKA WARTOŚĆ-
HP Envy 5055
Łączny wynik eksperta: 74/100 | Wynik konsumencki: 86% daje 4 gwiazdki lub więcej
Przystępna cenowo opcja dla podstawowych potrzeb drukowania tekstu i zdjęć.

Dla tych, którzy szukają niedrogiej drukarki, która może obsłużyć drukowanie zdjęć, jak również skanowanie i kopiowanie, HP Envy 5055 może być najlepszym rozwiązaniem. Jest ona tańsza niż Canon Pixma, choć nie obsługuje dysków flash ani kart SD i ma tylko cztery wkłady z atramentem. Jednak jego jakość obrazu i szybkość działania jest więcej niż odpowiednia dla kogoś, kto lubi drukować zdjęcia z telefonu i okazjonalne dokumenty tekstowe. Początkowy koszt drukarki jest również wielką wartość, choć wymiana wkładów z atramentem będzie kosztowna, chyba że zdecydujesz się na subskrypcję atramentu HP. Z prawie 6000 pozytywnych recenzji na temat Best Buy, wielu konsumentów było zadowolonych z możliwości Envy, takich jak łatwa konfiguracja, płynna łączność bezprzewodowa, proste skanowanie i automatyczne drukowanie dwustronne.

-NAJLEPSZY BUDŻET-
HP DeskJet 3755
Łączny wynik eksperta: 70/100 | Wynik konsumencki: 76% daje 4 gwiazdki lub więcej
Nie rezygnuj z jakości i wszechstronności dla rozmiaru i ceny.

Nawet jeśli nie drukujesz regularnie dużych ilości, możesz potrzebować własnej drukarki domowej do drukowania prac szkolnych, okazjonalnych zdjęć lub innych niezbędnych form. Jeśli szukasz taniej i kompaktowej drukarki do tego celu, DeskJet nie zajmie Ci niepotrzebnego miejsca. Recenzenci na Best Buy skomentowali, jak łatwo było transportować i dopasować lekką drukarkę do ciasnych pomieszczeń, takich jak akademiki. Pomimo mniejszej pojemności papieru, mniejszych prędkości i jakości grafiki, DeskJet 3755 przewyższa oczekiwania co do jakości zdjęć, możliwości drukowania mobilnego i stylowego wyglądu w swojej cenie.

 

Komentarze (0)