IT

#

Jak pobrać film z YouTube bez użycia programu?

  • 7 grudnia 2021
  • 0

Pobieranie filmów z YT może być trudne. Ta funkcjonalność jest dostępna na wielu stronach online, ale uważaj na oszustwa. Oto sprawdzony sposób na pobieranie filmów z YouTube bez instalowania jakiegokolwiek programu.

Możesz pobierać filmy z YouTube lub innych witryn online na wielu różnych stronach. Niektóre witryny mają ograniczenia dotyczące liczby materiałów, które można pobrać, oraz ich jakości. Portale te pozwalają również na pobieranie niechcianego złośliwego oprogramowania i filmów. Który z nich jest najlepszy?

YMP4.download

Jak pobrać film z YouTube bez konieczności instalowania programu? YMP4. Najprościej mówiąc, YMP4.download ma mój głos jako najlepszy program do pobierania filmów z YouTube. Umożliwia on pobieranie dowolnych filmów w dowolnej jakości. Możesz nawet pobierać materiały w rozdzielczości 4K 60 FPS. Możesz również pobierać pliki w formacie MP3.

Po wejściu na stronę, skopiuj link YouTube dla interesującego Cię filmu i kliknij przycisk "GO!". Prawdopodobnie otworzy się nowe okno z reklamą. Należy je zamknąć i wrócić z powrotem do YMP4. Naszym oczom ukażą się opcje wideo, które możemy pobrać. Do wyboru mamy pliki YT MP3, które zawierają tylko dźwięk, lub materiały MP4 i WEBM w różnych rozdzielczościach.

Po kliknięciu "Download", zobaczymy wideo w nowej zakładce. Klikamy prawym przyciskiem myszy na plik i wybieramy "Zapisz jako". Zapisujemy plik, wybierając folder i nadając mu nazwę. Gotowe!

YMP4 potrafi wyodrębniać filmy bezpośrednio z serwera Google Video. Nie musimy się martwić o bezpieczeństwo. Nie instalujemy niczego na poziomie usługi, a zamiast tego przechodzimy bezpośrednio do finalnego pliku wideo, który pobieramy.

Więcej porad i ciekawostek technologicznych znajdziesz na https://spokeo.pl/tech

Youtube

Czy pobieranie filmów z YouTube jest legalne?

Wiele osób nie wie, jak pobierać filmy z YouTube bez użycia programu. Mogą też nie wiedzieć, czy taka praktyka jest legalna. Tu mamy dobrą wiadomość. Polskie prawo zezwala na pobieranie filmów, pod warunkiem, że wykorzystujemy je tylko do użytku osobistego.

Warto przytoczyć art. 23 ust. 1, ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego. Przepis ten nie upoważnia do budowania według cudzego utworu architektonicznego i architektoniczno-urbanistycznego oraz do korzystania z elektronicznych baz danych spełniających cechy utworu, chyba że dotyczy to własnego użytku naukowego niezwiązanego z celem zarobkowym.

Wiemy o tym, bo polskie prawo nam na to pozwala. W ustępie 2 tego artykułu czytamy, że utwór może być wykorzystywany "przez krąg osób pozostających w związku osobistym, w szczególności w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa albo stosunku towarzyskiego".

Jak jednak YouTube radzi sobie z tą kwestią? Nas szczególnie interesuje pierwsza sekcja zatytułowana Prawa i ograniczenia YouTube.

W zakresie korzystania z Serwisu obowiązują następujące ograniczenia. Użytkownik nie może:

1. uzyskiwać dostępu do jakiejkolwiek części Usługi lub jakiejkolwiek Treści ani jej powielać, pobierać, rozpowszechniać, transmitować, wyświetlać, sprzedawać, licencjonować, zmieniać, modyfikować lub w inny sposób wykorzystywać, chyba że robi to: (a) w sposób dozwolony w Usłudze; (b) za uprzednią pisemną zgodą YouTube i, w stosownych przypadkach, posiadaczy odpowiednich praw; lub (c) zgodnie z obowiązującym prawem;

Nic nie może powstrzymać użytkownika przed pobieraniem takich materiałów zgodnie z polskim prawem. Takie zachowanie nie jest akceptowane przez Google, ale widać, że przewidziało to w swoich warunkach korzystania z usługi.

Zmiany w prawie

Czy to znak, że wszyscy będziemy mogli pobierać wszystko na dużą skalę? Niekoniecznie. Do całego tematu podchodziłbym z dystansem. Podejmowano już wiele prób modyfikacji obecnego prawa autorskiego. Nie jest wykluczone, że w przyszłości doczekamy się jakichś zmian.

Mam nadzieję, że ten wpis pomoże Wam rozwiać wątpliwości dotyczące pobierania filmów z YouTube bez żadnego programu i czy jest to legalne.

Więcej znajdziesz na https://spokeo.pl/

Komentarze (0)