IT

#

Poznaj chiński telefon Xiaomi

  • 24 września 2020
  • 0

Pochodzące z Chin telefony Xiaomi to jedna z tych propozycji, których nie da się przeoczyć. Nie powinno być to zresztą dla nikogo zaskoczeniem, skoro mamy do czynienia z unikatowym połączeniem przystępnej ceny i naprawdę dobrej specyfikacji. Już od kilku lat można więc mówić, że mamy w ich przypadku do czynienia z liderami wśród produktów pochodzących z tak zwanej średniej półki cenowej. Firma jest jeszcze stosunkowo młoda. Początek jej działalności rynkowej datuje się na rok 2010. Tymczasem już w ciągu kilku pierwszych lat zdążyła utwierdzić nas w przekonaniu, że przyjęta przez nią strategia rynkowa jest skuteczna. Coraz większa grupa użytkowników sięga po smartfony właśnie tej firmy, a nawet te osoby, które nadal nie są w stanie wyzbyć się pewnego sceptycyzmu przyznają, że mamy do czynienia z telefonami, które muszą zwracać na siebie uwagę. Mówi się, że sam założyciel firmy jeszcze na długo przed tym krokiem był znany jako miłośnik urządzeń mobilnych. Jeszcze przed startem swojej własnej marki poświęcał więc sporo czasu na analizowanie wyglądu i specyfikacji tych modeli, które podbijały właśnie rynek. Wiele wskazuje na to, że właśnie te solidne przygotowanie przyczyniło się do tego, że dziś Xiaomi zbiera znakomite opinie na całym świecie.

Krótka historia marki

Pierwszy telefon Xiaomi, który pojawił się na rynku to model Mi 1. I choć debiutował jako produkt tajemniczy, już na starcie zwracał na siebie uwagę. Był nie tylko tańszy od innych smartfonów w swojej klasie cenowej i z podobną specyfikacja, ale i wydawał się rozwiązaniem miłym dla oka. Nic więc dziwnego, że sprzedał się w imponującej liczbie siedmiu milionów egzemplarzy. Chińska firma dała się już wówczas poznać jako ta, która nie ma w zwyczaju długo świętować swoich sukcesów. Niebawem Xiaomi zrobiło zresztą kolejny krok na drodze do zjednania sobie potencjalnych użytkowników. Na rynku pojawiła się linia Redmi przeznaczona dla osób ceniących sobie jakość w niskiej cenie. Modele z tej serii stały się z czasem na tyle popularne, że w pewnym momencie stały się odrębną marką. Okazało się przy tym, że niska cena wcale nie stanowi zagrożenia dla jakości telefonu imponującej swoją wysokością.

Modele Xiaomi i ich ceny

Obecnie mamy do czynienia z trzema liniami telefonów, jakie proponuje nam marka Xiaomi. Mi niezmiennie jest linią główną, na rynku dostępna jest jednak również linia Redmi oraz coraz popularniejsze Pocophone. W każdym przypadku mamy do czynienia z naprawdę atrakcyjnym stosunkiem jakości do ceny. Najnowszym z oferowanych telefonów jest Xiaomi Mi 9. Jego cena z pewnością może dla niektórych okazać się zaporową, bo wynosi ponad tysiąc złotych. W zamian zyskamy jednak aż 6 GB pamięci RAM oraz znakomity procesor Snapdragon 855. Jest to model stworzony po to, aby z sukcesami konkurował z innymi flagowcami. Jeśli chcemy wydać mniej, z pewnością zainteresuje nas Redmi 7 – model, który możemy kupić nawet za 800 PLN. Tu mamy do czynienia z pamięcią RAM wynoszącą 3 GB, a i procesor Snapdragon 832 zaliczany jest do tych, które gwarantują solidność i wysoka jakość produktu. Podobać może się również minimalistyczny design modelu.

https://chinskie-smartfony.pl/xiaomi-co-to-za-firma-i-skad-jej-popularnosc/b_pkbt

Komentarze (0)